ממציא השיטה ד"ר משה פלדנקרייז
ד"ר משה פלדנקרייז (1904-1984) עלה לארץ מרוסיה כחלוץ צעיר. בשנת 1933 קיבל תואר מהנדס במכאניקה ובחשמל ודוקטורט בפיסיקה מטעם הסורבון (פריז)
במשך ארבעים שנות חייו הבאות פיתח ד"ר פלדנקרייז שיטה חדשנית ומקיפה לפיתוח היכולת האנושית באמצעות תנועה. הוא השאיר אחריו ספרים, תיעוד רב של עבודתו והקלטות של כאלף שיעורי תנועה העוסקים במגוון עצום של אפשרויות התנועה האנושית.

ייחודו של פלדנקרייז הוא בכך, שגיבש שיטה יישומית, לימודית, המדגישה בתהליך הלמידה את ה"איך" בניגוד ל"מה"..
שיטת פלדנקרייז עוזרת לאנשים עם קשיים או כאבים הקשורים ליציבה,
לשיפור תנועת  המפרקים, לאנשים עם כאבי גב,
לבעיות קואורדינציה ושיווי משקל  .
כמו כן לשיפור תחושה עצמית, להקלה על נשימה, ליציבה זקופה בלי מאמץ,
לשיפור הגמישות (גופנית ושכלית), להרמוניה וחן תנועתי,
היא משדרת כבוד לגוף, מפתחת עצמאות אחראיות ויכולת למידה בכל התחומים.
מרחיבה את טווח , גמישות והרפרטואר התנועתי ומונעת כאבים ואי נוחות כתוצאה מיציבה לקויה ,
מונעת עומס על השלד ועל המפרקים.
שיטת פלדנקרייז עוזרת לאנשים עם עקמת, אחרי תאונות וניתוחים, לבעיות פרקים, בעיות עצבים, פריצות דיסק, תהליכי שיקום מניתוחים אורתופדים.
שיטת פלדנקרייז עוזרת לנשים בהריון ואחרי לידה.
לילדים הסובלים משיתוק מוחין, מאסימטריה, עקמת ועוד

שיטת פלדנקרייז מתאימה לאמנים, רקדנים, שחקנים, ספורטאים, מוזיקאים וזמרים, להשתמש בעצמם ביתר חן וקלות, בשכלול היכולת בביטוי על הבמה
מאפשרת שימוש נכון בגוף –נפש לצורך שכלול האמנות בכל תחום
משה פלדנקרייז האמין כי כל אדם יכול לטפח את המודעות לגופו ובאמצעותה הוא מממש את יכולתו ומשפר אותה בכל תחום. הוא האמין שגוף ונפש מהווים אחדות, מכלול אחד שאינו ניתן לפירוק.
שיפורים בתנועה יביאו, לפיכך, לא רק לשכלול יכולתו הפיסית של האדם, אלא ישפיעו גם על יכולתו הרגשית, השכלית, התחושתית- על האישיות וחווית החיים כולה .

לדרך חשיבתו של ד"ר פלדנקרייז ולשיטתו יש השפעה הולכת וגוברת על כל התחומים העוסקים בלמידה ובהתנהגות האנושית. שיטתו קנתה לה מהלכים רבים בעולם, והיא נלמדת זה עשרות שנים על ידי ממשיכי דרכו ברחבי העולם.
..
שיעורי התנועה בפלדנקרייז וJKA קבוצתיים ואישיים  מיועדים לתחזק ולשמור על יציבה ותנועה טובה , בריאות הגוף והנפש.
שיטת פלדנקרייז מיועדת לכל מי שמעוניין להתחבר ליכולות הטבעיות שלו לנוע, לחשוב ולהרגיש. אם תרצו להרגיש יותר נוח בישיבה מול מחשב, במשחק עם הילדים או הנכדים, או כשאתם עוסקים בתחביב בזמנכם הפנוי, שיעורים עדינים בשיטת פלדנקרייז יכולים לשפר את תחושתכם הטובה.
כשתלמדו להתנועע בפחות מאמץ החיים יהפכו קלים יותר. שיטת פלדנקרייז מתמקדת בקשר בין תנועה ומחשבה. בעקבות זה מתפתחות מודעות ויצירתיות יחד עם שיפור פיזי. כל אחד ואחת, החל מילדים, מתבגרים , ספורטאים ואמנים ועד מנהלים רואי חשבון ופנסיונרים יכולים

אחרי התנסות בשיטת פלדנקרייז אנשים מבטאים את תחושתם השלווה והרגועה. הם נושמים יותר בקלות ומחשבותיהם מתבהרות. תהליך הלמידה טומן בחובו הפתעות ותובנות אישיות.
שיעורים מוצעים בשני אופנים ומאפשרים לכל אחד לבחור את דרך הלמידה המתאימה לו ביותר.
שיטת פלדנקרייז שייכת למשפחת טכניקות היציבה והמודעות בתנועה.

בשיעורים קבוצתיים המורה ילווה אתכם בסדרת תנועות עדינות שכוונתן לפתח מודעות איך אתם מתנועעים. השיעורים מתבצעים בשכיבה על מזרונים, בישיבה ואף בעמידה.

שיעורים אישיים מתוכננים לצרכים המיוחדים של כל אחד ואחת. המורה מנחה אתכם על ידי מגע בתהליך של גילוי עצמי. השיעור מתנהל תוך כדי מגע, בלבוש מלא, ללא כאב, על מיטת טיפולים מיוחדת.
לא משנה באיזו דרך תבחרו, שיטת פלדנקרייז תעזור לכם להתמודד עם קשיים הנוצרים בעקבות לחצים, תאונה, מחלה או שימוש לא יעיל בעצמכם.
שיטת פלדנקרייז  מיוחדת בכך שלא תשמעו מה נכון ואיך צריך, כי תלמדו לקחת אחריות ולהחליט בעצמכם.פלדנקרייז